Elektronik Sigara Hakkında Merak Edilenler

Elektronik sigara, geleneksel sigara hissini yeniden üretir. Temel olarak bir batarya sistemi ve bir atomizerden oluşur. Atomizer içerisine konulan aromalı sıvıları ısı sayesinde buhar haline dönüştürür.

Atomizer ısı üretmek için ihtiyacı olan enerjiyi bataryadan sağlamaktadır. Nefes çekme sırasında hava ile karışan ve buhar haline dönüşen e-likit, geleneksel sigaradakine benzer bir duman üretir.

Küçük, orta ve büyük çaptaki kullanıcılar için basit ve ulaşılabilir tüm kitleri öneriyoruz. Kullanmak için yalnızca içerisine seçtiğiniz e likiti eklemelisiniz.
Bu elektronik sigara rehberinde elektronik sigara hakkında dikkate almanız gereken her şeyi ve avantajlarını sizin için listeleyeceğiz.

İQOS Nedir?

IQOS, elektronik sigara üreticisi Philip Morris tarafından üretilen bir cihazdır. IQOS, sigarayı yakmak yerine ısıtmak üzere tasarlanmış ve sigaralar için kullanmak HEETS filtrelerini kullanır. IQOS kullanıcıları, sigarayı bırakmaya çalışanlar veya sigarayı önleme isteyenler için alternatif bir seçenek olarak kullanıyor, ancak uzun dönemli etkileri henüz tam olarak bilinmiyor.

İQOS Fiyatları

iqos model çeşitliliğine göre fiyatları düşen bir üründür. 400tl ile 5.000tl arasında farklı satış fiyatları bulunuyor. Bu fiyatların arasın da ki en önemli farklılıklar ise cihaz teknolojisi ve geliştirilmiş ısı tanklarıdır.

İQOS Kim Tarafından Üretiliyor

iqos cihazlar philips morris tarafından dünyanın çeşitli yerlerindeki fabrikalarda üretiliyor.

İQOS Cihaz Arızası

İQOS Cihazınız arıza ışığı yaktığın da ya da herhangi bir sorun ile karşılaştığınız da bizimle direk olarak iletişime geçebilirsiniz.

E Likit (Sıvısı) Nedir?

E likit, aroma, gliserin ve bitkisel nikotin sıvıların bileşiminden oluşur. Tüm elektronik sigaralarda bu bileşen sıvı kullanılmaktadır.

Likit in kalitesi ve tadı, içindeki bileşen maddelerin kalitesi ve formülü ile doğru orantılıdır. Bitkisel gliserin VG (Vegetable Glycerin) ve PG (Propylene Glycol) oranı en önemli etkenlerden biridir. VG oranı %60 ve üzeri e likit tercihi yapılmalıdır.

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara, sigara içmek yerine nikotin salınmasını sağlayan bir cihazdır. Bu cihaz, nikotinli likit dolu bir patlamayı simüle eder ve bu likit buhar halinde inhalasyona dönüşür. Elektronik sigara, sigarayı bırakmaya çalışanlar veya sigarayı önleme isteyenler için alternatif bir seçenek olarak kullanılabilir.

Heets Nedir?

HEETS, IQOS marka elektronik sigaralar için kullanılan nikotinli likit dolu filtrelerdir. Bu filtreler, elektronik sigaranın içine yerleştirilir ve nikotinli buharın yanı sıra diğer aromaların ve tatların görülmesini sağlar. HEETS, sigarayı bırakmaya çalışanlar veya sigarayı önleme isteyenler için alternatif bir seçenek olarak kullanılabilir, ancak uzun dönemli etkileri henüz tam olarak bilinmiyor.

Atomizer Nedir?

Atomizer, genel olarak e sigara pilinin üzerine takılan ve birçok parçadan oluşan kısımdır. Pilden aldığı güç sayesinde buhar üretme işini yapar. Atomizer setleri, atomizer başlığı (coil), tank, ağızlık (drip tip), taban, tel, pamuk ve modeline göre ekstra parçalar içerebilir.

Bir çok atomizer ve clearomizer modeli vardır. Bu modeller, RDA, RDTA, RBA, RTA ve hazır coil kullanan atomizerler olarak ayrılmaktadır.